Utrinki s predavanja Medicinska Ljubljana skozi čas

V četrtek 24. februarja 2011 je pripravila predavanje dr. Zvonka Zupanič Slavec z naslovom »Medicinska Ljubljana skozi čas«. V izčrpnem predavanju je predavateljica, ki je zdravnica in predavateljica zgodovine medicine na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani ter predstojnica Inštituta za zgodovino medicine, poslušalce popeljala od antičnih pomnikov zdravstvene kulture na ljubljanskih tleh do samostanske medicine, srednjeveških karitativnih zdravstvenih ustanov, špitalov, kopališč, lazaretov in leprozorija. Posebej je izpostavila razvoj ljubljanskega zdravstvenega šolstva od prve babiške šole in medikokirurškega učnega zavoda do Medicinske fakultete, s čimer je ponazorila strukturne spremembe skrbi za zdravje. Ker pa zdravstva ni brez posameznikov z visokim etičnih kvalitet in načelne odprtosti za nove oblike in tehnike zdravljenja, je Slavčeva predavanje zaokrožila s predstavitvijo znamenitih zdravstvene osebnosti prestolnice, ki so ohranjene tudi s pomniki mestne zgodovine.

Morda vam bo všeč tudi...